Prowadzimy wypożyczalnię sprzętu ortopedycznego, rehabilitacyjnego i medycznego. Pomagamy w uzyskaniu dofinansowania z NFZ, PCPR i PFRON oraz wyborze i zorganizowaniu odpowiedniego zaopatrzenia. Na terenie powiatu kłodzkiego dojedziemy do pacjenta i załatwimy wszelkie formalności związane z chorobą. 

 

 

Fizjomal prowadzi sprzedaż oraz wypożyczalnię nowego i używanego sprzętu ortopedycznego, rehabilitacyjnego oraz medycznego w atrakcyjnych cenach. Pomagamy w uzyskaniu dofinansowania z NFZ, PCPR i PFRON oraz wyborze i zorganizowaniu odpowiedniego zaopatrzenia w zależności od potrzeb pacjenta. Na terenie całego powiatu kłodzkiego dojedziemy do pacjenta i załatwimy wszelkie formalności związane z chorobą. 

 

 

W ofercie posiadamy następujący asortyment:

  Łóżko rehabilitacyjne
Łóżko rehabilitacyjne jest niezbędnym wyposażeniem dla osób chorych wymagających stałej opieki. Zwiększa ono komfort chorego, a także znacząco ułatwia opiekunowi jego codzienną pielęgnację. Łóżko wyposażone jest w specjalne uchwyty,elektryczną regulację podnoszenia i nachylenia oparcia. Umożliwia to choremu zmianę pozycji podczas leżenia i siedzenia a także ułatwia wstawanie z łóżka. Dodatkowym atutem mebla jest  jego mobilność oraz wygląd nie przypominający klasycznych, szpitalnych łóżek, co zwiększa komfort psychiczny osoby wymagającej długotrwałej terapii.
       
    

Schodołaz
Schodołazy to urządzenia umożliwiające transport osoby niepełnosprawnej po schodach. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom, szybkiej możliwości złożenia oraz łatwości obsługi zyskują coraz większą popularność. Są idealnym rozwiązaniem dla osób wymagających codziennych dojazdów na rehabilitację, zabiegi czy do pracy, umożliwiając tym samych aktywne uczestnictwo w życiu społecznym. Schodołazy to urządzenia umożliwiające transport osoby niepełnosprawnej po schodach. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom, szybkiej możliwości złożenia oraz łatwości obsługi zyskują coraz większą popularność. Są idealnym rozwiązaniem dla osób wymagających codziennych dojazdów na rehabilitację, zabiegi czy do pracy, umożliwiając tym samych aktywne uczestnictwo w życiu społecznym

 
       

Koncentrator tlenu
Koncentrator tlenu jest urządzeniem wykorzystywanym u pacjentów wymagających stałych dostaw powietrza ze zwiększoną zawartością tlenu. Koncentrator wykorzystując tlen zawarty w pomieszczeniu przy użyciu zeolitu (granulatu wewnątrz aparatu) podaje przetworzony czysty tlen pacjentowi. Koncentratory tlenu są dużo bezpieczniejsze niż stosowane dawniej butle z tlenem, ponieważ w razie awarii nie zwiększają łącznej ilości tlenu w pomieszczeniu, przez co nie podnoszą palności przedmiotów łatwopalnych. Te proste w obsłudze urzadzenia są używane przez pacjentów z zaburzeniami oddychania w czasie snu i innymi chorobami układu oddechowego w warunkach domowych.

            
     Balkoniki i chodziki
Balkoniki czy chodziki to idealne rozwiązanie dla osób starszych, do nauki chodu oraz do rehabilitacji. Urządzenia te pozwalają choremu na samodzielne przemieszczanie się a specjalna konstrukcja chodzika oraz zastosowanie wytrzymałych materiałów zapewniają równie ważne poczucie bezpieczeństwa i stabilności. W zależności od potrzeb stosujemy balkoniki przestawne, kroczące, dwukołowe i czterokołowe (rollatory).
         
    Wózek inwalidzki
Urządzenie niezbędne u osób stale lub czasowo pozbawionych możliwości poruszania się na nogach. Dzięki samodzielnej lub wspomaganej możliwości przemieszczania znacząco podnosi jakość życia i samopoczucia osoby niepełnosprawnej. Łatwe składanie, lekka konstrukcja, możliwość odczepiania kółek pozwala na bezproblemowy transport chorego. W zależności od przeznaczenia wyróżnić i dobrać możemy: wózki inwalidzkie uniwersalne, elektryczne, wielofunkcyjne, sportowe, dziecięce czy terenowe itp.  
          
    Wózek toaletowy/krzesło toaletowe
Bardzo przydatne urządzenie u osób stale lub czasowo nie mogących dotrzeć o własnych siłach do domowej toalety. Dzięki mobilnej funkcji wózka chorego można łatwo przetransportować do toalety jak również pod prysznic,co znacznie zwiększa komfort psychiczny osoby chorej.  
          
    Materac przeciwodleżynowy
Odleżyny są ogniskiem martwicy przechodzące w owrzodzenie skóry, tkanki podskórnej, a nawet mięśni i kości, przeważnie wtórnie zakażone, które powstaje na skutek długotrwałego ucisku i związanego z tym niedotlenienia tkanek. Materac przeciwodleżynowy jest koniecznym uzupełnieniem łóżka rehabilitacyjnego. Zadaniem materaca przeciwodleżynowego jest zapobieganie powstawaniu odleżyn u osób przewlekle chorych, unieruchomionych na długi czas w łóżku. W zależności od potrzeby u pacjenta stosujemy piankowe lub pneumatyczne materace przeciwodleżynowe.  
        
    Ssak elektryczny
Ssak medyczny służy do odsysania różnego rodzaju płynów pacjenta jak krew, limfa, wydzieliny pochodzenia fizjologicznego, a także pochodzących z ran i ropni. Jest urządzeniem stosowanym powszechnie w wielu dziedzinach medycyny, w klinikach, szpitalach, oddziałach ratunkowych i karetkach, hospicjach oraz w warunkach domowych. Ssak działa poprzez aspirację (zasysanie); to urządzenie próżniowe, które wciąga płyny, wykorzystując różnicę ciśnień pomiędzy środowiskiem zewnętrznym i wewnętrznym.  
        

 

Jeśli są więc Państwo zainteresowani wypożyczeniem sprzętu, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą lub też do telefonicznego (501 246 091) bądź mailowego (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) kontaktu z naszymi konsultantami. Zachęcamy do zadawania pytań, gdyż bardzo ważne jest, aby przed dokonaniem wyboru mieć pełną wiedzę na temat działania danego urządzenia.

 

CENNIK

Łóżko rehabiltacyjne 110/miesiac

Łóżko rehabilitacyjne + materac 145 zł /miesiac

Łózko rehabilitacyjne +podkład +materac rurowy 165 zł miesiąc     

koncentrator tlenu 120 zł/miesiac

wózek inwalidzki 100zł/miesiac

ssak elektryczny 80zł/miesiac

balkonik/chodzik 45 zł /miesiac

materac p/odleżynowy 45zł/miesiąc