Wkładki ICB MEDICAL wykonują tylko specjaliści (fizjoterapeuci, lekarze oraz technicy ortopedzi). Prawidłowa korekcja wady odbywa się w trakcie jednej wizyty w butach pacjenta na podstawie badania wykonanego przez specjalistę.

Wkładka ICB MEDICAL jest termoformowalna na całej długości, grubości i szerokości. Istnieje możliwość wielokrotnej zmiany kształtu wkładki, co umożliwia np korekcję etapową (np w celu ochrony stawów kolanowych), lub dalszą terapię wkładką po uzyskaniu wstępnych efektów.

Materiał EVA o opatentowanej zamkniętej strukturze (bez pęcherzyków powietrza) z którego jest wykonana wkładka ortopedyczna, posiada pamięć kształtu, co umożliwia wykonywanie odbarczeń czasowych na wkładce (np przy bolesnych modzelach, zapaleniu rozcięgna podeszwowego - ostrogi piętowej).

Możliwość doboru wkładki powlekanej z zewnątrz tkaniną (np do półbutów), w 2/3 długości (np do balerinek), specjalnych do damskich butów na obcasach, sportowych dla aktywnych, czy specjalnych dla dzieci, czy bardzo miękkich - komfortowych dla osób starszych lub tego wymagających.